آخرین به روزرسانی بانک اطلاعاتی 2018 بر اساس رتبه بندی 2018 برترین بخش‌های اینترنت اشیاء انجام گرفته است و حاوی تعداد زیادی از بینش‌های پنهان شده داده‌ها است که دوست داریم برخی از آنها را در این مقاله با شما به اشتراک بگذاریم.

رتبه بندی کلی: بیشتر پروژه‌های اینترنت اشیا در شهر هوشمند

بیشتر پروژه‌های اینترنت اشیا که شناسایی شده است در حوزه شهر هوشمند (367 پروژه) و پس از آن صنعت متصل (265) و پروژه‌های مرتبط ساختمان متصل (193) قرار دارند. آمریکا بیشتر این پروژه‌ها را تشکیل می‌دهد (45٪) و پس از آن اروپا (35٪) و آسیا (16٪). در هنگام مشاهده بخش‌های مختلف اینترنت اشیا و مناطق تفاوت‌های زیادی وجود دارد. اکثر پروژه‌های شهر هوشمند در اروپا (45٪) واقع شده‌اند، در حالی که آمریکا، به ویژه آمریکای شمالی، در بخش سلامت (55٪) و بخش اتومبیل‌ (54٪) فعالیت بیشتری دارد. منطقه آسیا / اقیانوس آرام از نظر پروژه‌های کشاورزی هوشمند (31٪) قوی است.

1- شهر هوشمند: مدیریت ترافیک بیشترین استفاده اینترنت اشیا در شهر هوشمند

شهر هوشمند اکنون بزرگترین بخش از نظر تعداد پروژه‌های اینترنت اشیا شناسایی شده (23٪) است و نسبت به سال 2016، رتبه شماره یک پروژه‌های اینترنت اشیا را بجای  حوزه صنعت در اختیار گرفته است. این رشد توسط صدها نوآوری اخیر شهر هوشمند که توسط دولت‌ها و شهرداری‌ها در سراسر جهان برنامه‌ریزی شده، آغاز شده است. نمونه‌های برجسته شامل سنگاپور و شهر بارسلونا می‌شود. محبوب‌ترین اپلیکیشن شهر هوشمند، ترافیک هوشمند است که شامل پروژه‌هایی از قبیل سیستم‌های پارکینگ، مشاهده و کنترل ترافیک، دوچرخه‌های اشتراکی، خطوط اتوبوس هوشمند می‌شود.

سایر نوآوری‌های شهر هوشمند در حوزه‌های خدمات رفاهی، روشنایی، نظارت بر محیط زیست و ایمنی عمومی در حال انجام است. با توجه به شناسایی‌های انجام شده، اروپا بیشترین تعداد پروژه‌های شهر هوشمند را دارد (164 پروژه).

2- صنعت متصل: ردپای پروژه اینترنت اشیا در محیط‌های غیر کارخانه‌ای

17٪ از کل پروژه‌های شناسایی شده اینترنت اشیا، مربوط به صنعت متصل هستند. این بخش طیف گسترده‌ای از “چیزهای” متصل به داخل و خارج از کارخانه را در بر می‌گیرد. محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های صنعت متصل، نظارت بر تجهیزات در محیط های غیر کارخانه‌ای است. پروژه‌های غیر کارخانه‌ای شامل نظارت بر دارایی‌ها و کنترل از راه دور ماشین‌ها مانند جرثقیل، لیفتراک و سایر ماشین‌آلات و تجهیزات می‌شود. پروژه‌های اتوماسیون و کنترل “کارخانه هوشمند” دومین اپلیکیشن محبوب در صنعت متصل است. آمریکا پیشرو در پروژه‌های صنعت اتصال است و 45% بازار را در اختیار دارد.

3- ساختمان متصل: بزرگترین بخش افزایش تعداد پروژه‌ها در مقایسه با سال 2016
از میان تمام بخش‌های شناسایی شده، ساختمان متصل بیشترین افزایش پروژه‌های اینترنت اشیا را در مقایسه با مطالعه 2016 (7 درصد افزایش از نظر امتیاز) تجربه کرده است. 61٪ از پروژه‌های ساختمان متصل به عنوان اتوماسیونی برای کاهش هزینه‌های انرژی شناسایی شده‌اند (به عنوان مثال، مجموعه هتل‌های ماریوت در چین، از این راه‌حل استفاده می‌کند که منجر به صرفه‌جویی 10 الی 15 درصدی در هزینه‌های انرژی شده است). 39٪ پروژه‌ها مربوط به امنیت ساختمان و 31٪ مربوط به گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) / گرمایشی / خنک کننده است.

ادامه دارد …

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *