دکتر سید هاشمی رئیس شورای شهر اردبیل در یکصد و هفتمین جلسه رسمی شورای شهر در خصوص لایحه صدور مجوز جهت اجرای طرح فاز نخست شهرداری الکترونیک گفت: این لایحه با توجه به اینکه حرکت به سوی شهر هوشمند یکی از برنامه‌های مهم دور ششم شورای شهر بود، در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بررسی و در نهایت مجوز اجرای آن امروز با موافقت اعضای شورای شهر صادر شد.

وی با بیان اینکه شهرداری جهت هوشمندسازی امورات شهری ملزم به استفاده از یک‌نرم افزار هوشمند و جامع از جمله سیستم‌های شهرسازی و درآمد به همراه زیر سیستم‌های کمیسیون ماده ۱۰۰، خدمات شهروندان،خودکارسازی ضوابط و درآمد، شهروند سپاری در حوزه استعلامات پروانه و پایان کار، املاک، مهندسین ناظر و بازدید آنلاین کارشناسی است؛ بیان کرد: اجرای این طرح‌ در حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار لازم دارد که مجوز آن صادر شد.

رئیس شورای شهر اردبیل تصریح کرد: بصورت انتشار فراخوان از شرکتهایی که ظرفیت و توانایی لازم را برای اجرای فاز نخست طرح شهرداری الکترونیک داشته باشند دعوت خواهد شد.

سیدهاشمی با بیان اینکه شهرداری الکترونیک حرکت و اقدامی ماندگار در دور ششم شورای شهر خواهد بود؛ بیان کرد: با هوشمندسازی امورات شهرداری علاوه بر پیشگیری ازفسادهای احتمالی و تکریم ارباب رجوع، شاهد کاهش مراجعات حضوری شهروندان به شهرداری خواهیم شد‌.

رئیس شورای شهر اردبیل در ادامه به بررسی بیش از ۱۲ لایحه شهرداری اشاره کرد و گفت: مجوز لایحه اصلاح عوارض تعیین و تغییر کاربری تولیدات بخش کشاورزی در اراضی زراعی، مجوز استفاده از نرخ اداری کل صمت برای ورودی پارکینگ‌های شهرداری و صدور مجوز پروانه رایگان به ساختمان نگهداری کودکان بی‌سرپرست و ایتام موسسه خیریه شکوفه‌های اردبیل و چندین مجوز توافقی و حقوقی با شهروندان بررسی و تصویب شد.

منبع

https://nasimardabil.ir/%D9%81%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *