رشد شهرهای هوشمند در یک نقطه مهم قرار دارد و مشاغل زیادی در زمینه‌های امنیتی، تحلیلی و اینترنت اشیا وجود دارد که نیاز به پرکردن خلا آنها هست.

بسیاری از مشاغل شهر هوشمند در سال 2018 باید مورد توجه قرار گیرند. با توجه به اینکه فناوری شهر هوشمند تا سال 2021 به 775 میلیارد دلار خواهد رسید، پیشرفت در سنسورهای اینترنت اشیا و پلتفرم‌های تحلیلی منجر به ایجاد هزاران موقعیت شغلی جدید خواهد شد که از طیف وسیعی از مهارت‌ها استفاده می‌کنند.

6- مهندس شبکه صنعتی

فناوری‌های جدید زیادی برای جمع‌آوری داده‌ها از دارایی‌های یک شهر وجود دارد که روز به روز بیشتر می‌شوند (LPWA تلفن همراه، LPWA، شبکه خصوصی، Wi-Fi و غیره). مهندس شبکه صنعتی برای کمک به شناسایی و انتخاب فناوری مناسب برای شهر بر حسب مورد استفاده مورد نیاز است.

7- اتحاد / مدیر مشارکت

برای انتخاب بهترین فناوری اینترنت اشیا برای افزودن ارزش به شهرها براساس نیازهای خاص، به یک مدیر مشارکت نیاز است. Marcotorchino می‌گوید، این نقش به مسیر انتخاب فناوری كمك می‌كند و رهبری مذاكرات مشاركت‌های دولتی و خصوصی را در صورت كمبود بودجه انجام می‌دهد.

8- متخصص واقعیت مجازی

واقعیت مجازی (VR) در اپلیکیشن‌های شهرهای هوشمند چندین کاربرد خواهد داشت (کمک به اپراتورها، تکنسین‌ها، ایمنی عمومی برای پاسخ به پزشکی / فوریت‌های پزشکی و غیره). Marcotorchino می‌گوید، این امر عاقلانه خواهد بود که شهرها به طور بالقوه مناطقی را شناسایی کنند که VR می‌تواند از عملیات آنها برای صرفه جویی در هزینه و بهینه‌سازی سرمایه‌گذاری‌ها سود ببرد.

9- مدیر ارشد تجربه شهر

در شهرها مدیر ارشد اطلاعات و مدیر ارشد فنی وجود دارد، اما نیاز به کسی که به فکر یکپارچه کردن زیرساخت‌های فیزیکی و دیجیتال باشد، وجود دارد و اینکه چه تجربیاتی نیاز هست تا برای شهروندان و مشاغل یک شهر ایجاد شود. Menon می‌گوید، که این امر به ویژه با ظهور واقعیت افزوده و سایر تجربیات دیجیتال در ارائه تجربه شهری صادق است.

10- متخصص داده و متخصص حمل و نقل خودران

این متخصصان مسئولیت افزایش ایمنی خودرو را دارند. آنها از علم هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی استفاده می کنند و کیفیت زندگی، ایمنی و آسایش را برای همه افراد افزایش می‌دهند. این متخصصان سیستم‌های سخت افزاری و نرم افزاری را برای تحقیق و توسعه رانندگی خودران توسعه می‌دهند. Sanchit Agarwal (معاون عملیات شرکت Nearmap) می‌گوید: این سیستم‌ها از الگوریتم‌های پیشرفته در حسگرها و برنامه‌ریزی حرکت استفاده خواهند کرد.

11- متخصصین جغرافیایی و نقشه برداری

این متخصصان از GIS و سایر نرم‌افزارها برای تولید، نمایش و تجزیه و تحلیل اطلاعات جغرافیایی استفاده می‌کنند تا راه‌حل‌های نرم‌افزاری R&D را دنبال کنند که از روندهای نوظهور در نقشه‌برداری و سیستم‌های جغرافیایی پیروی می‌کند. این سیستم‌ها برای ساخت شهرهای هوشمند و تقویت سیستم‌های رانندگی خودران و هوشمند مورد نیاز خواهند بود. Agarwal می‌گوید: آنها الگوریتم‌ها را طراحی و آزمایش می‌کنند و نمونه‌های اولیه را انجام می‌دهند.

12- مهندس بهره‌وری انرژی

Rebecca Bagley (معاون مشارکت‌های اقتصادی در دانشگاه پیتسبرگ) می‌گوید: مدیریت مصرف انرژی در صورت پایدار بودن شهرهای هوشمند بسیار مهم است، چه در تلفن و لپ‌تاپ‌ها که با باطری کار می‌کنند و چه در مراکز داده عظیم که همه ساله میلیاردها کیلو وات برق مصرف می‌کنند.

13- مهندس قابلیت اطمینان شبکه

حملات سایبری و اختلالات شبکه‌ها، تهدیدات عمده‌ای برای زیرساخت‌های اساسی است. Bagley می‌گوید، برقراری ارتباطات ایمن و مطمئن به ویژه در رابطه با شبکه‌های ارتباطی بسیار مهم و حیاتی شده است.

14- تحلیلگر اطلاعات شهری

جمع‌آوری داده‌ها در شهرهای هوشمند بسیار ضروری است. Bagley می‌گوید، برقراری ارتباط بین داده‌ها و رفتارهای انسانی، حل مسئله را امکان پذیر می‌کند که در شهرهای قابل سکونت بیشتر حاصل می‌شود.

15. مهندس ادغام

این مهندسین با چندین سیستم کار می‌کنند، داده‌ها را به اشتراک می‌گذارند و از اطلاعات یک سیستم برای سیستم دیگر استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، سنسورهای هوا در چراغ‌های خیابانی می‌توانند دستورالعمل کار برای بارش برف را صادر کنند. Russ Sharer (نائب رئیس شرکت فولهام) می‌گوید، این یکی از دلایلی است که Fulham کنترل‌های خود را بر روی نیاگارا ایجاد کرده است، زیرا چارچوبی برای ادغام چیزهای بیش از روشنایی است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *